Kurumsal

DKC'nin HEDEFİ 13 MİLYON DOLAR

Fatsa OSB firması yemeklik ceviz yağı üretiyor
 
DKC’nin hedefi
13 milyon dolar
 
Türkiye’nin ilk Yemeklik Ceviz Yağını Üreten DKC Grupta Hedef lerinin 23 Ülkeye İhracat yapmak olduğunu açıkladı. Ciro hedefi ise 13 milyon dolar.
 
Türkiye’nin ilk yemeklik ceviz yağını üreten DKC grupta hedef uzun vadede 23 ülkeye ihracat yapmak. DKC grupta 2014 yılına koyduğu ihracat hedefi 13 milyon dolar. DKC grup genel müdürü Ö.Faruk Gür DKC Grup olarak bugün dünyanın ve ülkemizin ilk Entegre Ceviz şirketini ve yine aynı zamanda firma olarak dünyanın ilk krokantlı ceviz kreması, ceviz ezmesini ürettiklerini söyledi. Gür, “Ürettiğimiz ürünlerin tamamını JAYWIS markası adı altında tüketiciye sunacağız, ilk olarak Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa’yla ihracata başlayacağız. Ortadoğu ülkeleriyle görüşmelerimiz var. Hedef ilk başta 13 ülke uzun vadede 23 ülkeye ihracat yapacağız” diye konuştu.
 
Ordu Fatsa Organize Sanayi Sitesinde yaklaşık 1 yıl önce kurulan Şirket DKC GRUP A.Ş. “JAYWIS “ Markası ile ilk ürünlerini tüketiciye sundu. Dünyanın ve Türkiye’nin ilk Entegre Ceviz Şirketi olan DKC GRUP Kabuklu Ceviz kırma ile başlayan üretim faaliyetini Ceviz Krema –Yemeklik Ceviz Yağı ve Ceviz Butik ürünleri çeşitlerini ekledi. Dünyada Cevizde ilkleri gerçekleştirdiğimiz için Cevizin Adı Artık “JAYWIS “ diyoruz. DKC GRUP Dünya çapında yapılanma ve tanıtım faaliyetlerini son üç aydır sürdürmektedir. Bugün itibarı ile geldiği nokta ise 2014 ikinci yarıda en az 13 Ülkede insanlar JAYWIS ile tanışacaktır. Diğer bir ifade ile en az 13 ayrı Ülkeye ihracat gerçekleştirilmiş olacaktır. 2014 Ocak ayında ise ilk ihracatımızı Ortadoğu’ya gerçekleştirmiş bulunmaktayız. 2015 Ocak ayında DKC GRUP için söylenen ise Ordulular Dünyaya Ceviz’i “JAYWIS” olarak tanıttı olacaktır.
 
Prof. Yarılgaç da ziyaret etmişti
 
Prof.Dr. Tarık Yarılgaç Rektör, yardımcıları, Prof Dr. Saim Zeki Bostan, Prof Dr. Nuri Yılmaz, Prof Dr. Ali Bayhan Fatsa ilçesinde’ki DKC gruba ziyarette bulunarak, dünyanın Türkiye’nin ilk yemeklik ceviz yağını üreten ve aynı şekilde krokantlı ceviz kreması ceviz ezmesini üreten DKC grubun enteğre tesislerini gezerek DKC grub genel müdürü Ö.Faruk Gür’den çalışmalar hakkında bilgi almıştı. Ordu Üniversitesi olarak hertürlüdesteği vermeye hazır olduklarını sanayici üniversite işbirliğini DKC grupla yapabileceklerini, böylesine güzide özel bir tesisin Ordu ilimizin Fatsa organize sanayi bölgesinde kurulu olmasından mutlu olduklarını söyledi. DKC grub genel müdürü Ö.Faruk Gür “Ordu Üniversitenin değerli Rektörünün ve yardımcılarının sanayi kuruluşumuzu ziyaret etmesi bizlerin nekadar doğru yolda olduğunun göstergesidir, diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek AR-GE’ye önem veren bir sanayi kuruluşu olarak Ordu Üniversitesi ile AR-GE çalışmaları yapacağız” dedi. Murat GÜRSOY


Bu haber 4641 kez görüntülendi